Wzdęcia – Totalna Biologia

Jednym z częstszych objawów ze strony układu pokarmowego, jest wzdęty brzuch. Totalna Biologia oraz Biologika w tych przypadkach zwraca uwagę na emocje, które połykamy, których „nie możemy strawić”, przepchnąć dalej, które kojarzą się nam z „brudem”.

Totalna Biologia – wzdęty brzuch w ujęciu biologicznym

Pierwszą sprawą wartą zbadania, jest presja i ciśnienie, jakie ktoś lub coś (inny człowiek, instytucja, organizacja itp.) na nas wywiera. Naciska, domaga się czegoś, przypiera do muru. Najważniejsze jest w tym przypadku nasze odczucie – uczucie nacisku. Muszę to zrobić, nie mogę się od tego uwolnić. Mam to ciągle z tyłu głowy, bez przerwy o tym myślę, chcę popchnąć sprawy do przodu. Czuję się zmuszany, czuję się zmuszana. Bardzo często w takich przypadkach, tym, kto wywiera na nas presję, jesteśmy… my sami.

Oto jedna z historii. Kiedy Kasia ma 41 lat, idzie na terapię. Kasia ma wymagającego męża, niełatwy związek, udane dzieci i brak własnych pieniędzy. Dla dobra domu i rodziny dawno temu zrezygnowała z kariery. W jej związku i w ogóle w jej życiu robi się tak trudno, że Kasia postanawia szukać pomocy u psychoterapeuty. W gabinecie profesjonalisty w końcu może nazwać uczucia, które kumulowały się w niej przez wiele lat.

Jak na dłoni obserwuje mechanizmy, jakie nią zawiadywały, odzyskuje poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie jednak czuje, że może już „puścić” swój błyszczący dom, pełnoletnie dzieci, odpowiedzialność za komfort męża. Przez wiele lat cierpiała na dolegliwości jelitowe, poddawała się wielu badaniom, które za wiele nie wnosiły. Dzięki terapii i pracy z narzędziami Totalnej Biologii i Biologiki Kasia dzień po dniu, tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, odpuszcza sobie, zaczyna dostrzegać własne potrzeby, przestaje być dla siebie surowa i opresyjna.

Im większy porządek robi w swoim wnętrzu, tym większy pojawia się spokój w ciele organicznym. Mówi o tym tak: „W którymś momencie zorientowałam się zaskoczona, że nie mam już dolegliwości gastrycznych, mój brzuch nie puchnie i nie przypomina brzucha ciążowego…” 

Wzdęcia w Totalnej Biologii spowodowane emocjami

Z punktu widzenia Biologiki i Totalnej Biologii, wzdęcia i bezwonne gazy, które tworzą się w przestrzeni jelit, mają za zadanie spowodować nacisk na przesunięcie kęsa dalej, szybciej i skuteczniej. Taki mechanizm możemy przełożyć na życie w sytuacji, gdy chcemy coś sprawniej zakończyć, uporać się z jakąś zablokowaną, „utkniętą” sprawą.

Wzdęcia mogą pojawić się także w fazie regeneracji przeżywanych wcześniej konfliktów związanych z trawieniem i niemożnością zaakceptowania tego, co nas otacza. Na przykład sytuacji w pracy, w domu, w relacji partnerskiej. Zwróćmy uwagę na wszelkie brudy, jakich doświadczamy. Brudy, rzecz jasna – w znaczeniu symbolicznym. Być może obserwujemy zachowania naszych rodziców, które są dla nas „brudne”. Ich kłótnie, ich domowe wojny, obrzucanie się wyzwiskami.

A może coś zupełnie innego postrzegamy jako brud? Na przykład wyraźnie widzimy, jak nasz szef nieuczciwie traktuje niektóre osoby z zespołu lub w taki sam sposób traktowane jest w szkole nasze dziecko. Są to jedynie hipotetyczne przykłady – nie tyle ważne jest to, co wydarza się w świecie zewnętrznym, ile odczucia, jakie w nas to budzi. 

Kurs online Poziom 1
Totalna Biologia: Fundament zdrowia i świadomości


Słyszysz trudną diagnozę, choruje ktoś bliski, wciąż coś Ci dolega. 
Pragniesz odkryć prawdziwe powody zmian i interesujesz się Totalną Biologią. Jednak jesteś na początku drogi i nie wiesz od czego zacząć.  
Ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Zrozumiesz: 

  • Skąd wzięła się ta wiedza 
  • Dlaczego emocje manifestują się w ciele w postaci chorób
  • Jak to zrobić, by ich nie tworzyć
  • Jak postępować, by choroba nie wracała

Zaufaj Totalnej Biologii – wzdęcia nie będą już dla Ciebie problemem!

Jeśli chcemy usunąć z naszego organizmu coś, co nam nie służy – nasz mózg biologiczny daje sygnał do podkręcenia układu wydalniczego, by stało się to jak najszybciej. Z perspektywy Totalnej Biologii, wzdęcia mogą pojawić się także przy nieprawidłowym działaniu trzustki i wątroby.

Dlatego warto przeanalizować wszystkie konflikty emocjonalne, jakie stoją za tymi organami. Czyli, między innymi: konflikty związane z życiowym „kęsem”, hańbą, brakiem, egzystencją, przetrwaniem, pieniędzmi, spadkiem itp. W celowej biologii istnieje powiedzenie: nie ma konfliktu, nie ma zmiany. Jeżeli jesteśmy świadomi przeżywanych emocji, rozwiązujemy je i uwalniamy na bieżąco, chronimy w ten sposób swoje ciało.

Chcesz mieć lepszą świadomość swojego ciała? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, w której znajdziesz kursy online Totalnej Biologii! Bez wychodzenia z domu zdobędziesz wiedzę na temat chorób i nauczysz się radzić sobie z emocjami.